Завершилася остання в цьому році лабораторія розвитку навичок для молоді «Skills Lab» в Донецькій області

Маріуполь, 26 грудня 2018 року – Центр «Розвиток КСВ», Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Міністерства молоді та спорту України провели п’яту програму безкоштовних майстер-класів Skills Lab з розвитку сучасних навичок для молоді у двох напрямах: успішна кар’єра та власна справа. Програма відбувалася за сприяння місцевих партнерів Маріупольської спілки молоді та ГО «Фонд розвитку Маріуполя».

Тренінгова програма Skills Lab розроблена для розвитку та вдосконалення навичок, які є необхідними для молоді на сучасному ринку праці. Учасники/ці двох тематичних груп проходили навчання та майстер-класи з soft skills від громадських організацій, місцевих підприємців та роботодавців на базі ГО «Фонд розвитку Маріуполя», Донецького державного університету управління та компанії-підписанта Пакту заради молоді “Метінвест”.

Молодіжний напрямок є пріоритетом для UNFPA Ukraine, про що зазначив Павло Замостьян, заступник Представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні: “Ми разом з партнерами впроваджуємо проекти спрямовані на розвиток потенціалу молоді для того, щоб молоді хлопці та дівчата відкривали та знаходили нові можливості свого розвитку у рідному місті». Менеджерка молодіжних проектів Career Hub «Центру «Розвиток КСВ» Анна Аранжій зазначила про фокус програми: «У партнерстві з UNFPA Ukraine ми працюємо нам тим, щоб молодь отримала soft skills, які доповнять отримані у навчальному закладі hard skills та в подальшому допоможуть їм стати успішними в їхньому професійному житті».

Генеральна директорка ГО «Фонд розвитку Маріуполя» Тетяна Ломакіна висловила їхню готовність підтримувати впровадження Skills Lab у наступному році та допомагати з фінансуванням бізнес-проектів. Для менторської підтримки проектів запрошено організації, які працюють у напрямках розроблених учасниками/цями: Маріупольська міська рада, міський центр зайнятості, Active Citizens Ukraine (British Council), Датська рада у справах біженців, Донецька обласна бібліотека для дітей, ГО «Клуб батьків дітей з інвалідністю «Повір у себе», ГО «Всеукраїнська асоціація каністерапевтів», ПриватБанк та Ощадбанк.

Вкінці програми Skills Lab запрезентували 7 проектів соціального впливу на громаду та 9 бізнес-ідей, які супроводжували куратори програми від місцевих партнерів у Маріуполі – Михайло Юртін, Мар’я Мельникова та Дар’я Маркович.

Серед соціальних проектів:

  • творча майстерня «Всі свої» зі створення безпечного дозвілля та неформальної освіти дітей з малозабезпечених сімей, з інклюзією, ВПО (Микита Бушан)
  • проект «Вухо-Крило-Хвіст» спрямований на підвищення культури поведінки з тваринами та організації зоо-терапії авторками якого є Катерина Храпович та Анна Романюк;
  • «Екологічний форум соціально відповідального підприємництва» запропонований Анною Андрущюк і Максимом Баклановим для привернення уваги до екологічних проблеми індустріального міста і поширення еко-руху, яке планують здійснювати разом із локальними підприємцями та компаніями.

Серед бізнес-проектів:

  • Анна Козицька презентувала проект майстерні народного промислу «Підкована блоха», що має на меті створення простору для майстрів гончарного, ковальського мистецтва та тих, хто працює зі склом не лише з комерційною метою, а й для популяризації культурного багатства серед населення;
  • Ткачук Євгенія презентувала план розвитку ї кондитерської справи «CacaobooN», продуктцію якого можна переглянути на її сайті;
  • Олександр Ганич вже провів опитування у соціальних мережах та створив сайт місця, де вас зрозуміють, вислухають та обіймуть – заклад громадського харчування для маріупольців у вільному просторі «Квартира».

На своїй сторінці у фейсбук учасник програми власна справа Олександр Ганич написав: «Я дуже радий, що я помітив реєстрацію на Skills Lab й правильно зробив вибір. Друзі, ви неймовірно крута команда, дякую, що ми були весь цей місяць разом. Сподіваюся, що ми підтримуватимемо зв’язок і ще підкоримо Олімп бізнесу».

На захисті проектів учасників/ць відбулося обговорення з організаторами щодо того, що можна було б змінити та покращити у прогорамі Skills Lab. У цьому році програма програма пройшла у пятьох містах України: Львів, Кременчук (Полтавська область), Дніпро, Херсон та Маріуполь (Донецька область), і показала свою успішність і затребуваність серед молодих людей.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідноюагенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді.

Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності. Пріоритети Центру: розвиток КСВ, кар`єрних навичок серед молоді, STEM освіти і популяризація науки і технологій серед дівчат. Серед основних досягнень Центру – щорічний Конкурс кейсів з Цілей сталого розвитку, Пакт заради молоді, Карта професій й спільнота Кар’єра мрії, щорічний Форум «Бізнес і університети», проект ДівчатаSTEM тощо. В рамках своєї діяльності Центр співпрацює з Міністерствами, міжнародними організаціями, компаніями.  

Детальніше: www.csr-ukraine.org та www.facebook.com/CSRUkraine

це автор проекту?

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X